Používáním našich stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookie na vašem počítači / zařízení. Nastavení cookies můžete změnit v nastavení vašeho prohlížeče.

KONTAKT

PAVLA DOHNALÍKOVÁ
Skopalíkova 1952/14
76701 Kroměříž
tel: +420 607 881 372
info(a)belle-nature.cz
IČ: 73804878

Konopí vs. marihuana
Konopí vs. marihuana

Jsou konopí a marihuana stejné? Ne. Konopí se zcela liší od marihuany ve své funkci, kultivaci a aplikaci. Tyto rozdíly však nezastavily naše politické vůdce, kteří všechny druhy konopí zakázali.

V sedmdesátých letech prezident Nixon prohlásil "válku proti drogám" a podepsal zákon o kontrolovaných látkách z roku 1970. Tento zákon vytvořil soubor zakázaných drog a také neúmyslně zakázal jednu z nejstarších domestikovaných plodin na světě – konopí. To nejen vedlo k zániku konopí, ale také ke zvýšení mylné představy o rostlině.

V zákonu o kontrolovaných látkách byly všechny druhy konopí spojovány s marihuanou a zakázány. To bohužel klasifikovalo konopí jako drogu, přestože neobsahuje žádné z chemických látek jako obsahuje marihuana.

Existují dva druhy konopí: psychoaktivní a nepsychoaktivní odrůdy. 

  • studie ukázaly, že psychoaktivní konopí je mnohem méně škodlivé než jiné legální drogy, například alkohol a tabák
  • nepsychoaktivní konopí je známo, že má 25 000 různých aplikací, které jsou zdraví prospěšné

Dokonce i po tolika letech se zdá, že vláda má stále nějaký zmatek v rozlišení těchto dvou rostlin. Ačkoli se provádí legislativa, pokrok je pomalý. Ve své aplikaci konopí a marihuana slouží zcela odlišným účelům. Marihuana, jak je všeobecně známo, se používá pro léčebné nebo rekreační účely. Konopí se používá v řadě dalších aplikací, při kterých nemůže být použita marihuana. Patří mezi ně zdravé doplňky stravy, kožní masti, oblečení a další.

 

Takže jaký je skutečný rozdíl mezi konopím a marihuanou?

 

Konopí a marihuanu lze rozlišit tím, že se zaměříme na jejich vzhled, chemické složení a přirozenou adaptabilitu. Marihuana a konopí mají znatelné a kontrastní rozdíly.

 

Vzhled

Odrůdy konopí jsou typicky vyšší, volně rozvětvené a mají dlouhé, úzké listy. Obvykle se pěstují venku a mohou dosahovat výšky až 6 metrů.

Marihuana je kratší a má hustě rozvětvené, širší listy. Je vhodnější pro pěstování v interiéru.

 

Chemické složení

Hlavní rozdíl mezi těmito rostlinami je v jejich chemickém složení, konkrétně v tetrahydrocannabinolu (THC). THC je chemická látka zodpovědná za psychoaktivní účinky marihuany. Průměrná dávka marihuany obsahuje od 5 - 20% THC. Některé odrůdy marihuany mohou mít až 25-30% THC. Konopí dosahuje maximální hladiny THC 0,3%, což v podstatě znemožňuje pociťovat jakýkoli psychoaktivní účinek. Konopí má také vysoký obsah kanabidiolu (CBD), který působí jako antagonista THC, tím účinky THC eliminuje.

 

Kultivační prostředí

Prostředí, ve kterém se pěstuje konopí a marihuana je nápadně odlišné. Konopí se pěstuje těsně vedle sebe (vzdálené asi 10 cm od sebe) a je pěstováno na velkých pozemcích. Může také růst v různých klimatických podmínkách a jeho růstový cyklus je 108-120 dnů. Marihuana na rozdíl od konopí vyžaduje pro správný růst pečlivě řízenou, teplou a vlhkou atmosféru. Růstový cyklus marihuany je jen 60-90 dní. Marihuana také nemůže být pěstována příliš blízko sebe. Typicky se rozrůstá do šířky 2 m.

Pokud nějakým způsobem marihuana roste mezi (nebo blízko) konopného pole, konopný pyl okamžitě zničí plodinu marihuany a „zředí“ její psychoaktivitu.

 

Zdroj informací:  https://ministryofhemp.com


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ