Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
8,00 - 17,00
  1. Úvod
  2. Informace ze světa konopí.
  3. Informace o konopném oleji
03.05.2018
Komentáře (0)

Informace o konopném oleji

Konopný olej

Konopný olej představuje jediný zdroj všech aminokyselin, které jsou nezbytné pro zdravý lidský život. Konopný olej pochází ze semen konopí setého. Metodou lisování za studena se olej lisuje ze semen bez degenerace živin v oleji. 
EFA – esenciální mastné kyseliny
K
onopný olej obsahuje 57% kyseliny linolové, známé také jako Omega-6, a 19% kyseliny linolenové, také známé jako Omega-3. LA a LNA jsou esenciální mastné kyseliny, které jsou pro tělo nezbytné, ale tělo si je neumí vyrobit samo. Proto je nutné tyto kyseliny tělu pravidelně dodávat. Nedostatek omega-6 mastných kyselin způsobuje vysoušení a vypadávání vlasů a špatné hojení ran.
GLA – kyselina gama-linolenová
Konopný olej obsahuje 1,7% kyseliny gama-linolenové, která podporuje zdravé vlasy, nehty a kůži. 
Výhody
LA a LNA podporují růst, zvyšují energii, podporují hojení, regulují imunitní systém a eliminují zánět v těle. Omega-3 snížuje riziko srdečního infarktu.
Hodnota
Jedna lžíce konopného oleje obsahuje přibližně 120 kalorií a představuje 22% denní hodnoty celkového tuku (1g nasyceného tuku, 10g polynenasyceného tuku, 3g mononenasyceného tuku). Konopný olej neobsahuje žádný cholesterol, sacharidy, bílkoviny, sodík nebo cukr. 
Použití
Konopný olej může být konzumován v potravinách, jako jsou např. salátové dresinky, nebo může být užíván jako doplněk stravy. Teplo snížuje nutriční výhody konopného oleje; proto se obvykle nepoužívá při vaření.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

  STRÁNKY O CESTOVÁNÍ   /   VÝŽIVA A ZDRAVÍ

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz