Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
8,00 - 17,00
  1. Úvod
  2. Konopí vs. marihuana
Konopí vs. marihuana

Jsou konopí a marihuana stejné? Ne. Konopí se zcela liší od marihuany ve své funkci, kultivaci a aplikaci. 

 Mnoho lidí spojuje konopí s marihuanou, přestože konopí neobsahuje psychoaktivní látku jako obsahuje marihuana. To bohužel klasifikuje konopí jako zakázanou drogu.

 

Existují dva druhy konopí: psychoaktivní a nepsychoaktivní odrůdy. 

  • studie ukázaly, že psychoaktivní konopí (marihuana) je mnohem méně škodlivé než jiné legální drogy jako například alkohol a tabák
  • nepsychoaktivní konopí je známo, že má 25 000 různých aplikací, které jsou zdraví prospěšné

Ve své aplikaci konopí a marihuana slouží zcela odlišným účelům. Marihuana, jak je všeobecně známo, se používá pro léčebné nebo rekreační účely. Konopí se používá v řadě dalších aplikací, při kterých nemůže být použita marihuana. Patří mezi ně zdravé doplňky stravy, kožní masti, oblečení a další.

 

Takže jaký je skutečný rozdíl mezi konopím a marihuanou?

 

Konopí a marihuanu lze rozlišit tím, že se zaměříme na jejich vzhled, chemické složení a přirozenou adaptabilitu. Marihuana a konopí mají znatelné a kontrastní rozdíly.

 

Vzhled

Odrůdy konopí jsou typicky vyšší, volně rozvětvené a mají dlouhé, úzké listy. Obvykle se pěstují venku a mohou dosahovat výšky až 6 metrů.

Marihuana je kratší a má hustě rozvětvené, širší listy. Je vhodnější pro pěstování v interiéru.

 

Chemické složení

Hlavní rozdíl mezi těmito rostlinami je v jejich chemickém složení, konkrétně v tetrahydrocannabinolu (THC). THC je chemická látka zodpovědná za psychoaktivní účinky marihuany. Průměrná dávka marihuany obsahuje od 5 - 20% THC. Některé odrůdy marihuany mohou mít až 25-30% THC. Konopí dosahuje maximální hladiny THC 0,3%, což v podstatě znemožňuje pociťovat jakýkoli psychoaktivní účinek. Konopí má také vysoký obsah kanabidiolu (CBD), který působí jako antagonista THC, tím účinky THC eliminuje.

 

Kultivační prostředí

Prostředí, ve kterém se pěstuje konopí a marihuana je nápadně odlišné. Konopí se pěstuje těsně vedle sebe (vzdálené asi 10 cm od sebe) a je pěstováno na velkých pozemcích. Může také růst v různých klimatických podmínkách a jeho růstový cyklus je 108-120 dnů. Marihuana na rozdíl od konopí vyžaduje pro správný růst pečlivě řízenou, teplou a vlhkou atmosféru. Růstový cyklus marihuany je jen 60-90 dní. Marihuana také nemůže být pěstována příliš blízko sebe. Typicky se rozrůstá do šířky 2 m.

Pokud nějakým způsobem marihuana roste mezi (nebo blízko) konopného pole, konopný pyl okamžitě zničí plodinu marihuany a „zředí“ její psychoaktivitu.

 

Zdroj informací:  https://ministryofhemp.com

  STRÁNKY O CESTOVÁNÍ   /   VÝŽIVA A ZDRAVÍ

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz