Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
8,00 - 17,00
  1. Úvod
  2. Konopné potraviny
Konopné potraviny

Konopné potraviny jsou 100% přírodní produkt a svým složením jsou ideální pro lidský organismus. Konopné potraviny neobsahují psychoaktivní látku – THC. Obsahují léčivou látku kanabidiol – CBD, aminokyseliny, vzácné proteiny, chlorofyl, vitamíny, minerály a další cenné látky.

Konopné potraviny se vyrábějí z potravinářských odrůd konopí setého. Semínko zralých rostlin se loupe, nebo se z něj lisuje za studena konopný olej, protein a mouka. Mladé květy konopných rostlin se ručně sbírají na čaj.

  •  Konopný čaj

Je bylinný čaj z květů konopí setého pěstovaného v ČR. Konopný čaj neobsahuje THC, ale obsahuje látku CBD která harmonizuje přirozené procesy v těle a tím podopruje obranyschopnost. Působí pozitivně na srdeční činnost, hladinu cholesterolu a glukózy v krvi. Konopný čaj působí relaxačně a je vhodný pro klidný spánek. Konopí je jedna z mála bylin, která je ideální pro ženy po celou dobu těhotenství i po něm. V ranném těhotenství mírní žaludeční nevolnost, ve 2. a 3. trimestru se využívá jeho schopnosti zklidnit nervový systém - bušení srdce, pomáhá zkvalitnit spánek a ulevuje při obtížném dýchání. Po porodu pozitivně ovlivňuje tvorbu a kvalitu mléka. Skrze kojení působí také na spánek dítěte a jeho hyperaktivitu.

  •  Konopný protein

Konopný protein se svými nutričními hodnotami řadí mezi superpotraviny. Konopný protein je 50% rostlinná bílkovina a nachází se v něm kompletní zastoupení všech aminokyselin. Obsahuje 20% vlákniny, chlorofyl, vitamíny, minerály a dokonalou rovnováhu nenasycených mastných kyselin omega 3, 6 a 9. To vše dělá z konopného proteinu potravinu pro doplnění energie, hlubokou regeneraci a výživu svalů i orgánů. Konopný protein je vhodný pro těhotné, kojící maminky, pro sportovce, výživu dětí a seniorů, lidí po operacích nebo jen jako doplněk stravy při zdravém aktivním životním stylu, detoxikaci a hubnutí.

Použití: Konopný protein lze připravovat jak na sladko, tak na slano. Například jako míchaný nápoj s mlékem, banánem a dalším ovocem. Je také vhodný do obilných kaší, müsli, pomazánek, omáček a polévek.

  •  Konopný olej

Za studena lisovaný konopný olej je zdravější alternativou oleje olivového a chutnější alternativou rybího tuku. Obsahuje 25x více omega nenasycených mastných kyselin než olivový olej – jednou z nich je vzácná kyselina DHA, která ovlivňuje zdravý vývoj mozku a orgánů a zvyšuje obranyschopnost. Proto je vhodné jej využívat v těhotenství nebo podávat dětem.

Konopný olej blahodárně působí na trávicí trakt, chrání srdce a cévy, snižuje cholesterol a cukr v krvi. Je vhodný po chemoterapiích a v rekonvalescenci – pomáhá zbavit tělo těžkých kovů (z léků) a obnovit poškozené buňky.

Použití: Konopný olej se používá ve studené kuchyní – do salátů, na chleba, do polévek a pomazánek. Je vhodný také na zevní použití pro citlivou a problematickou pokožku. Pomáhá předcházet striím.

  •  Konopné semínko

Konopné semínko je jednou z nejvýživnějších potravin. Vyznačuje se vysokým obsahem bílkovin, ideálním poměrem nenasycených mastných kyselin, a jemnou oříškovou chutí. Je také zdrojem celé řady vitamínů, například E, B1, B2, B6 a minerálů. Obsahuje hořčík, draslík, vápník, zinek a železo.

Konopné semínko je komplexní výživou pro lidské tělo. Konopné semínko je buď neloupané, které si zachovává veškeré nutriční látky, nebo loupané, které má jemnější oříškovou chuť.

Použití: Semínko můžeme použít do studené i teplé kuchyně – do obilných kaší, na chleba, do salátů, do omáček, na knedlíky, do krémových polévek, nebo jen jako zdravá svačina. Neloupané je vhodné na sucho opražit nebo nechat přes noc namočené ve vodě.

Konopné mléko: neloupaná semínka necháme přes noc namočené ve vodě, ráno rozmixujeme ve vodě a scedíme.

  STRÁNKY O CESTOVÁNÍ   /   VÝŽIVA A ZDRAVÍ

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz